Dlaczego żel piecze w lampie? Polimeryzacja
Dlaczego żel piecze w lampie? Polimeryzacja

 

Nakładanie żelu na płytkę paznokcia stało się niezwykle popularną praktyką, zarówno wykonując manicure, jak i pedicure. Tymczasem często podczas wykonywania stylizacji napotykamy silny ból podczas utwardzenia żelu w lampie UV, co wywołuje strach, bądź wysoki dyskomfort. Dlaczego tak się dzieje? Jak wyeliminować ten problem? Czym jest proces polimeryzacji? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. 

Polimeryzacja- główna przyczyna odczuwania dyskomfortu podczas utwardzania żelu w lampie 

Polimeryzacja jest to proces chemiczny, który zachodzi w momencie utwardzania żelu poprzez światło UV/LED. W wyniku powstałej reakcji monomery, a więc związki chemiczne o niewielkiej masie cząsteczkowej, reagują ze sobą, przez co powstają polimery. W praktyce oznacza to, że kiedy utwardzamy nałożoną warstwę żelu, cząsteczki zaczynają się poruszać, wyzwalając ciepło. W tym momencie wiele z nas odczuwa pieczenie, a nawet intensywny ból. Jest to jednak konieczne zjawisko, by żel, ze stanu ciekłego, zmienił się w stan stały. 

Dlaczego odczuwamy ból podczas utwardzania żelu w lampie UV? Poznaj dodatkowe przyczyny 

Dodatkową przyczyną bólu podczas utwardzenia żelu w lampie jest nałożenie zbyt dużej warstwy primera, który wchodzi w strukturę płytki paznokcia, a w połączeniu z warstwą naniesionego żelu może powodować ból i dyskomfort podczas jego utwardzenia.

Jeśli podczas używania lampy UV odczuwamy ból, należy zwrócić szczególną uwagę, czy nasze paznokcie nie są mocno osłabione, a płytka jest podrażniona. Jeśli przez długi czas wykonujemy manicure, bądź pedicure żelowy, paznokcie nie są skracane, wówczas nasza naturalna płytka może być słaba, wiotka, niezwykle delikatna, przez co dochodzi do jej podrażnienia, a my odczuwamy ból w trakcie utwardzania żelu w lampie. Co więcej, ból będziemy odczuwać również w przypadku, czy nasza naturalna płytka jest zbyt mocno wypiłowana, 

Może zdarzyć się, że za każdym razem ból podczas utwardzania żelu może mieć inne podłoże. Niebagatelne znaczenie ma również faza cyklu menstruacji, w której się znajdujemy, temperatura naszego ciała, czy ogólne samopoczucie.

Jak rozwiązać problem pieczenia i bólu podczas utwardzania żelu w lampie?

Jeśli chcemy rozwiązać problem odczuwanego bólu podczas utwardzania żelu w lampie UV, z całą pewnością należy zadbać o ilość pierwszy warstw, które są nakładane na płytkę paznokcia.  Mowa tu o primerze, jak również o bazie. Również w przypadku, gdy używamy jednofazowego żelu, im cieńsza warstwa, tym lepiej. Dopiero przy nakładaniu trzeciej warstwy można budować kształt i pierwotną formę paznokcia. 

Co więcej, doskonałą metodą, by zapobiegać nieprzyjemnemu uczuciu bólu i pieczenia, jest utwardzenie warstwy żelowej przy pomocy lampy z funkcją low heat. To urządzenie, które zostało stworzone z myślą o osobach, które posiadają nadwrażliwą płytkę paznokcia. Pomimo tego, że jest to jedno z najdroższych rozwiązań, jest w stanie uporać się z nieprzyjemnym odczuciem podczas wykonywania stylizacji nawet najbardziej delikatnych, łamliwych i kruchych paznokci. 

Bardzo wiele kobiet obawia się wykonania stylizacji manicure, czy pedicure przy użyciu żelu, ze względu na ból, który będzie trzeba przetrwać. Tymczasem zastosowanie kilku wskazówek, jak również wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, sprawia, że raz na zawsze możemy zapomnieć o bólu, a konieczny do zmiany stanu skupienia proces polimeryzacji, przebiega szybko i bezboleśnie. Już dziś pozwól sobie na pełny komfort podczas wykonywania wymarzonego manicure, bądź pedicure.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl