Żel budujący z tiksotropią - Czym się charakteryzuje?
Żel budujący z tiksotropią - Czym się charakteryzuje?

Czym się charakteryzuje żel z tiksotropią?

 

W obszarze zdobienia paznokci od lat kieruje się uwagę ku osiągnięciu trwałego efektu w krótkim czasie. Stały postęp branży generuje nieustanne zaskoczenia poprzez wprowadzanie nowych technik, które zdumiewają zróżnicowanymi perspektywami dla artystów stylizacji. Jednym z nieszablonowych nurtów w sferze zdobienia paznokci jest wcielenie żelu o właściwościach tiksotropowych. Ten przełomowy trend okazuje się być produktem wyjątkowym, który znacząco sublimuje proces twórczy. Żel tiksotropowy, zdolny do budowy, stanowi wspaniałe narzędzie zarówno dla początkujących adeptek zdobienia, jak i dla doświadczonych stylistek, dla których sztuka zdobienia paznokci nie jest już problemem, a jednoczesna budowa kilku paznokci przestała być wyzwaniem.
W rzeczywistości, czym jest zjawisko tiksotropii - czyli pamięci cieczy? I czemu tak niesamowicie ułatwia proces twórczy?

Tiksotropia czyli pamięć cieczy - nowość w żelach do paznokci

Czym się rzeczywiście kryje za terminem "tiksotropia"? To faktycznie nic innego jak zapożyczona z nauki pamięć cieczy, która pełni w procesach twórczych niebywałą rolę nadając kontrolę nad materiałem. Istota pamięci cieczy to chemiczna właściwość płynów, w których lepkość podlega metamorfozie pod wpływem działania sił rozciągających, oddziałujących na dany płyn w czasie. W uproszczeniu, pewne płyny kształtują swoją strukturę, gdy zostaną poddane dynamicznemu przemieszczaniu. Bezpośrednio po przerwaniu procesu manewrowania, masa osiąga konsystencję stałą, nie ulegając dalszym zmianom. W ten sposób, na skutek nakładania energii, elementy płynu ulegają odprężeniu, zyskując plastyczność, podczas gdy po ustaniu działania energii, produkt przywraca swój pierwotny układ strukturalny.

Żel do paznokci z tiksotropią

Innowacyjne żele do paznokci z tiksotropią, rozwinięte w oparciu o zasady pamięci cieczy, stanowią wyjątkowe produkty, które w istotny sposób upraszczają oraz przyśpieszają proces kreacji stylizacyjnej. Żel posiadający cechy tiksotropii odznacza się średniogęstą konsystencją, a równocześnie sprzyja swobodnemu posługiwaniu się pędzlem. W tym wyrobie splatają się cechy akrylu i samopoziomujących się żeli. Tożsamy z żądaniem szybkiego i wygodnego działania, żel tiksotropowy prezentuje się jako idealne narzędzie dla stylizujących. Żele o tiksotropii demonstrują niezwykłą trwałość i wszechstronność - są przydatne zarówno przy pracy na szablonach, tipsach, jak i formach. Po naniesieniu preparatu na płytę paznokcia, żel zatrzymuje swoje położenie, aż do momentu, w którym podda się działaniu pędzla. W praktyce, to znaczy, że produkt osiąga plastyczność jedynie w chwili, gdy rzemieślniczka dokonuje ruchów po powierzchni, wykorzystując narzędzie.

Zalety żelu z tiksotropią

Zalet żelu tiksotropowego jest tak wiele, że trudno je wszystkie wymienić w krótkim tekście. Jedną z istotnych korzyści jest niewątpliwie jego ekspresowa aplikacja. Każda profesjonalna stylistka paznokci doceni produkty, które pozwolą osiągnąć efekt wow w krótkim czasie i przy umiarkowanym wysiłku. Chociaż praca z żelem tiksotropowym, wykonywana "w powietrzu", może być nieco wymagająca, to szybkość tej procedury równoważy wszelkie ewentualne trudności.

Warto podkreślić, że mamy tu do czynienia z produktem jednofazowym, co jeszcze bardziej przyspiesza proces stylizacji. Niezwykła, niemalże przełomowa, gęsta konsystencja żelu tiksotropowego znacząco wpływa na sposób jego nakładania. Żel nie rozpływa się na boki, nie "wlewając się" w skórki ani nie rozwlekając się przy formowaniu. Wbrew pewnym opiniom, nie tylko nie szkodzi paznokciom, lecz wręcz wzmacnia je.

 

Sprawdź żele z tiksotropią od Nagllar

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl